WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

čtyři Stanku

Boj o vlastní zájmy se u nás pochopitelně přiostřuje s pokročilým věkem našich dětí. Ne snad, že by děti byly ve věku pokročilém, ale pokračují v růstu a ve vzdělávání a v navazování kamarádství a v získávání informací. Nuže tedy přichází domů s tím či oním nápadem, co bychom měli doma nutně mít, či na jaký film bychom se měli podívat, jelikož to všichni už mají a všichni to viděli a všichni to hrajou.
Naštěstí je to pořád ještě tak, že si nechají říct a po nutném brblání a protestování se nám nakonec podaří úplné nesmysly odfiltrovat, nechtěné odložit "až na někdy" a relativně přijatelné nějak přežít, případně nahradit něčím podobným.
Zrovna teď jsme v období náhrady world of tank - nebo tak nějak se ta hra jmenuje. Obecně jsem dost proti počítačovým hrám. Chápu ovšem, že si to holt Matěj i Kačka musí prožít a co nejrychleji odžít a tak se snažím nabídnout nějaké alternativy jako třeba machinarium nebo botaniculu. Jenomže každou hru jednou děti dohrajou a chtějí další a nejlíp právě tu, co kluci ve škole hrajou všichni, jako třeba ty rybičky nebo tanky. Rybičky jsme ohodnotili s moulaskavouHaničkou jako přijatelné, ale tanky nám do domu nesmí.
Jenomže co s tím. Všichni hrajou rybičky a tanky a válku ….
Vzpomněl jsme si na uloženku. Mám docela rozsáhlou sbírku filmů a to (možná převážně) z dob minulých. Nechybí ani filmy a seriály mého dětství, protože "jednou se na to i naše děti budou chtít podívat". Tak jsem to vytáh'.
Když word of tanks, tak Čtyři z tanku a pes. Já se na to díval, máveseláHanička se na to dívala, ba dokonce si na ten seriál hráli a jeden kluk prý byl tank (Rudý, pochopitelně) a všechny děti prý vozil. No, tak tedy zkusíme místo hry na tanky film o tancích.
A vono vám to vyšlo. Matěj i Kačka se kupodivu chytli a náhražka zafungovala. Takže, když je čas na nějakou zábavu, Matěj vytahuje futrálky s filmy a jdou se dívat.
Legrační na tom je, že ten název pletou stejně, jako jsme to pletli tenkrát my. Čtyři z tanku jsem dlouhou dobu považoval za čtyři Stanku, Matěj název dlouho luštil, počítal, kolik se jich do tanku vejde, probíral, proč jsou z tanku a nakonec ten název přijal a Kačka s tím byla hotová hned. Zrovna včera se ptala, jestli si zase večer pustíme Čtyřista tanků.