WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

pěknej den v Athénách

Jízdní řády už naštěstí nejsou to, co bývaly. Tím mám na mysli tu papírovou cihlu, která se četla naležato a člověk musel mít vyšší dívčí, aby v ní našel jak se dostane z Ouholiček do Počápel. Teď to spletité vyhledáváníní udělá za cestujícího aplikace v chytrém telefonu a na něm je jenom to, aby se rozhodl, kdy pojede a případadně kudy to vezme. A protože svět je čím dál menší, může si našinec vybírat vlaky, autobusy parníky nebo letadla po celém světě.
A vybírá si.
MápracovitáHanička odletěla do Athén. Mají tam jakési konzultace s místní pobočkou. Včera jsem jí vezl na letiště. Samozřejmě se to neobešlo bez drobného nedorozumění, neboť v neděli se ptala, jestli ji v šest v pondělí odvezu, což jsem slíbil. Poté se mě večer ptala, jestli počítám s tím, že budeme brzy vstávat, což jsem nepotvrdil. Naopak jsem se divil, proč bych měl v šest vstávat, když to tak akorát přijde, že přijedu z města a tam obvykle nespím a ani nevstávám.
"V šest ráno! Dyť jsem ti poslala všechny letenky."
"No … neposlala a tak nějak vyplynulo, že je to v šest odpoledne …"
Dobře to dopadlo, vstali jsme, k letadlu jsme dojeli, pac a pusu a šťastný let."
"Ale pořád jsi mi neposlala ty letenky. Nevím, kdy mám pro tebe přijet," psal jsem zprávu ještě před odletem.
"Dyť už to píšu čtrnáct dní. Máš to v kalendáři. Ve čtvrtek přiletím."
"A mohla bys mi tedy poslat kopii tý letenky?"
MápečliváHanička měla samozřejmě všechny letenky s sebou a tak mi konečně kopii poslala. Ty chytrý telefóny fungujou na tyhle věci bezvadně.
Čtu si přílet, abych věděl, kdy mám jet na letiště. Jo, tak nějak jsem s tím počítal. Navečer dvacátýhočtvrtýho ve čtvrtek … Počkat! Dvacátýhočtvrtýho je pátek!
"Víš, že máš letenku na pátek?" volám bleskem zpátky.
"Cože?"
"Na pátek tady píšou."
"Co?! … Já ti zavolám zpátky."
A volala.
"To jsem teda Milka, fakt je to na pátek."
"No tak si tam uděláš aspoň pěknej den, v těch Athénách …"
A bylo.
Jízdní řády fungujou bezvadně, vyberete si, co chcete … jen se musíte trefit na správný místo a ve správnej čas. Ten výběr holt už je na vás.