WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

každého porazí

Letos kalendář funguje naprosto bez zádrhelů. V pátek bylo vysvědčení, dneska je prvního července a prázdniny nastartovaly přímo vzorně. Žádný honičky, žádný spěchy, všechno v klídku a pohodě. Vedro je i v noci a tak jsme první prázdninový víkend strávili vskutku prázdninově.
Hrál se stolní tenis, kubb (to je švédská hra se špalíčky), ale hlavně jsme byli ve vodě. Kačka vymyslela turnal ve vodní pinkané, přes bazén jsem natáhl síť a plácali jsme míčem každý s každým. Většinou jsem prohrával, abych se moc nevytahoval, že jsem největší, ale když se do toho Matěj pustil s vážným cílem vyhrát za každou cenu, bylo to jako o život. A hrozně se vztekal, když to o bod prohrál. Kačka se taky mohla pomňouknout, když ten poslední míč zvorala. Jen máveseláHanička se radovala, jelikož jí každý promine, když se do toho pustí s takovým zápalem, že každého porazí. Ale ta radost, když vyhraje, ta za to stojí. Inu - jak píšu: prázdniny začaly!

Jo … a já si tak v tichosti dělám obrázky toho, co se na zahrádce šustne. Tu kos, tu žaba, tadyhle nějací ti motýli nebo čmelák.

kos_190629

zaba_190629

motyl1_190630

motyl2_190630

motyl3_190630

cmelak_190630