WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

prostor na brejle

Trvalo to téměř přesně půl roku. Druhý týden v roce jsem objednal a první týden v červenci, tedy včera, jsem si byl vyzvednout nové auto. MojeveseláHanička na tom je o tři neděle líp, přivezla si autíčko už začátkem června, protože objednávku dal o týden dřív. Nu a tak máme doma dva nové medvědy. MánadšenáHanička si ho nemůže vynachválit a já, to musím přiznat, jsem příjemně potěšen, že se auto chová, vypadá a jezdí podle očekávání. Protože jsem vlastně před dvěma roky cíleně začal s poznámkami o Subaru a o tom, že příští auto bude Kodiaq, což je, zřejmě v podobných poznámkách budu pokračovat. Ovšem na první den, vlastně jen odpoledne, s autem nemám žádné extra zážitky.
A vlastně jo.
Všude se Škodovka chlubí, jak děsně chytrý auta dělá, což je hezkej marketingovaj nápad a musí se nechat, že sem tam nějakej ten výmysl člověka potěší. A tak jsem se těšil, že budu mít konečně přihrádku na sluneční brejle. Ona mi v Outbacku docela chyběla. A tak včera sedím v novém Kodiaqu a poslouchám pana prodejce, jak a co a kde a tu mě to napadne:
"Fajn. A kde je ten šuplík na brejle?"
"Není," odtušil lakonicky a okamžitě předvádějící.
"Ježkovy voči! Jak to? Já se tak těšil!"
"Protože otevírací střecha. Šuplík je jenom ve verzi bez střešního okna."
"… Aha …," pravil jsem zklamaně, ale ne zas tolik, čímž jsem zjistil, že v tomhle punktu je novej Outback lepší.
Ten můj ho taky ještě neměl, ale novej Outback ten šuplík na brejle už má i když má to střešní okno. Jenomže to okno má tak třetinový a hejblátek na stropě má podstatně míň, čímž má víc prostoru na brejle.
No, holt to budu muset nějak voželet a najít si nějaký vlastní chytrý řešení.