WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

ručníky s sebou

Tohleto plánování, je to potřeba, člověk se bez něj občas neobjde, ale na druhou stranu …
Když potřebujete například navštívit místo nebo akci, kde je předem jasný, že bude vyprodáno, musíte si to holt naplánovat, jinak si to naplánují pilnější plánovači a vy máte po žížalkách, totiž po plánech. Čili když vás napadne navštívit jinak nepřístupné podzemí s vodními kanály a mrknete na rezervační stránky, zjistíte, že je volno jenom ráno a odpoledne, poněvadž během dne už je vyprodáno čtrnáct dní dopředu. Naštěstí se vám hodí termín pozdě odpoledne, jelikož chcete navštívit ještě koncert na zámku a to je akorát, abyste stihli prolézt kanály a stihnout dojet na koncert, kde se lístky naopak dopředu neprodávají.
Tož rezervace provedena, vstupenky zaplaceny, plán na celodenní výlet proveden. Budou jarmarky, poutě a borůvkový hody - to všechno cestou do Plasů. Stačí jen v sobotu vyrazit včas a užít si výlet.
Takže plánování vyšlo? Jo, perfektně.
Až …
… až na to počasí. To se naplánovat nedá. Má pršet celý den. Copak v Plasech v podzemí, tam neprší a vlhko je tam tak jako tak. A koncert má být taky uvnitř, takže to by sedělo. Ale co ty jarmarky? A co borůvkový hody?
Inu co. Pojedeme a uvidíme. Máme to naplánový, tak se s tím nějak poperem. Deštníky máme.
Hurá na výlet … a ručníky s sebou.