WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

sehnat pátýho

Pochopitelně si tu a tam objednám něco z Číny. Chce to jenom mít trpělivost. Většinou se to vyplatí. Někdy. Někdy ne. Ale když se to tuhle nevyplatilo, tak mi zase vrátili peníze, takže jsem s baterkama do fotoaparátu nakonec pořídil hodně levně, když mě jedna vyšla jen na něco málo přes pět dolarů, což se s místními dvěma tisíci korun za kus dá těžko srovnávat.
Ale holt to chce tu trpělivost, protože dodání a případné vyřizování trvá věčnost, neboť i číňani dodržují lhůty a to nejraději ty maximální možné a ještě prodloužené.
Ne vždycky.
Nedávno jsem viděl hrát jednu společenskou hru. Společnost se při ní náramně bavila. Mohli na sebe pokřikovat, vzájemně si schválně lhát, pochybovat, odhadovat, ovlivňovat … inu jako v politice. Cílem je odhalit lumpa dřív, než se doatane k moci. V téhle hře je to sám Hitler. Liberálové musí vydat všechny zákony dřív, než se ten šupák dostane k moci a stane se kancléřem. Má to samozřejmě typický háček. Chudáci liberálové se chovají demokraticky a nic nevědí, zatímco fašouni v čele s tím čalouníkem jsou proti nim spiknutý, znají se navzájem a lžou. Inu - jako v běžné politice. A pak je porazte.
Moc se nám s mouhravouHaničkou ta hra líbila. Nu a v Číně se dá objednat za normální peníze. Hned jsem to udělal. A světe div se: takhle rychle jsem zásilku ještě nedostal. Netrvalo to ani měsíc a Secret Hitler je doma. Zřejmě i v Číně jsou hraví a jak jde vo blbosti, jednají rychle.
Tak teď už jen musíme sehnat pátýho do hry. Jsme na to jenom čtyři a počet hráčů musí být nejmíň pět.