WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

dohodnutý vykrucování

Tak jsem se včera setkal s panem Stachem. Bylo to setkání vysloveně letmé. Ten včerejší celodenní déšť nám nedovolil uskutečnit plánovaný fotografický workshop. A tak jsme v dešti alespoň chviličku poseděli v suchu v autě a probrali pár drobností a dohodli se na přeložení akce na příští čtvrtek, kdy by snad už mělo být hezky.
Ovšem jisté komično to setkání nepostrádalo. Totiž já, svou podstatou koníčkář, který sotva ví, kde se na aparátu mačká spoušť, a profesionál z oboru.
Já přijel autem ve sportovním oblečení. Tak na vycházku do lesa v chladnějším počasí. On přišel pěšky, v maskáčích a holinkách s nepromokavám batohem s foto výbavou na zádech kryt vkusným deštníkem s maskáčovým potahem. Bylo jasné, kdo je připraven jít do toho za každého počasí.
Vlídně jsme pohovořili a já stačil prozradit, co všechno neumím a co bych rád a pan Stach hned odpovídal, co v případech toho kterého nepodařeného snímku jsem použil nevhodně. Který režim měl být správně a jak je jasné, že výsledek je takový, jaký je. Věděl hned.
No, je to prostě profík. A laskavý. Neříkal, jakej jsem trouba. Prostě jsme se dohodli, že mi to, až bude příští čtvrtek to lepší počasí, vysvětlí.
Už se těším.
A kdyby to počasí nebylo, zavoláme si, abychom nedopadli jako včera. Včera jsem totiž nechtěl volat, že nepřijedu, abych nevypadal jako že kveruluju kvůli dešti a on zas nechtěl volat, aby to nevypadalo, že se chce kvůli dešti vykroutit. Nechtěli jsme se vykrucovat a přitom nám oběma bylo jasný, že prší a že při dešti z toho nic nebude.
Takže pro příště už máme to vykrucování v případě deště či jiné pohromy dohodnutý.