WOLESCHKO občasník o mé rodině, událostech i místech s ní spojených, jakož i o Olešku a jiných krajích

trojnásobná omluva

Nepatřím tak úplně k dnešnímu typu konzumního tvora. Věci nerad vyhazuju a pokud jde o opravu, nejraději používám klasický způsob, tedy opravu věci jako takovou, nikoliv opravu výměnou, jak je tomu dnes zvykem.
Týká-li se oprava například počítače, je však někdy nezbytné příslušnou soušástku vyměnit. To ovšem taky není jen tak. Taková dvd mechanika do iMacka stojí docela pěkný balík peněz. Když normální, třeba i externí mechaniky, stojí někde kolem tisícovky, ba i míň, tahle se běžně prodává pětkrát dráž. Protože má na nálepce vytištěný nakousnutý jabko.
Pochopitelně jsem se nemohl spokojit s tímto stavem věcí. Trochu jsem zapátral na síti a vida. Našel se jeden pražský servis, který měl cenu "jen" trojnásobnou. Na první pohled báječný úspěch. Ovšem při bližším ohledání a komunikaci se mi omluvili, že to byla chyba a že zapomněli tu položku přecenit a že mechanika je k mání za cenu obvyklou. Tož děkuju pěkně.
Tyhle věci se nemají vzdávat. A vida! v Austrálii je totéž k mání jen za dvojnásobek a to i s dopravou. Objednávka v australském obchodu se však zasekla. Že prý mám kontaktovat prodejce přímo. I australský prodejce se nakonec omluvil. Že prý dodávají pouze ke klokanům, k nám protinožcům to nejde.
Další pokus mě zavedl - do Hong Kongu. Totéž zboží, nové, s jabkem na nálepce. Za cenu 0,95 normálu a to včetně dopravy. Hned jsem ho objednal. Druhý den se mi dostalo třetí omluvy. Tentokrát z Hong Kongu. Že se moc omlouvají, že byli slavit čínský nový rok, vrátili se až večer a proto posílají zboží teprve teď. Tak jestli bych jim to vodpustil.
Jo, vodpustil jsem jim to. A teď je mechanika někde v poště. Až přijde, uvidíme jestli ta trojnásobná omluva vedla nakonec k pětinásobné úspoře.